KONTAKTY

LEDGROW s.r.o.
Kráľová nad Váhom
tel: +421 917 116 750
info@ledgrow.sk

ČLÁNKY

Význam LED osvetlenia

LED grow svetlá sú budúcnosťou indoor pestovania, pretože ponúkajú lepšiu kontrolu svetelného spektra. Sú omnoho kvalitnejšie ako všetky tradičné pestovateľské osvetlenia, lebo princíp ich činnosti je úplne odlišný.

LED grow svetlá vplývajú na rýchlosť a množstvo rastu Vašich rastlín, majú priaznivejší vplyv na ich fotosyntézu a šetria energiu, pretože nevytvárajú žiarenie vlnových dĺžok, ktoré rastlina nevie využiť. Produkujú menej tepelných emisií a rastlinám dodávajú maximum svetelného žiarenia potrebného pre fotosyntézu. Na rozdiel od „bieleho svetla“ (z výbojok HPS, MH, žiariviek, atď.) sú teda LED grow svetlá svetelnými zdrojmi s úzkym spektrom špecifických vlnových dĺžok, tzv. PAR.

PAR

PAR, alebo Fotosynteticky aktívne žiarenie (z anglického Photosynthetically Active Radiation, skratka PAR) je žiarenie medzi vlnovými dĺžkami 400 nm až 700 nm. Je to žiarenie, ktoré rastliny dokážu využiť na fotosyntézu. PAR je normálne vyjadrené v mikromóloch na meter štvorcový za sekundu (μmoles/m2/s) a udáva intenzitu fotosyntetického toku fotónov (Photosynthetic Photon Flux Density - PPFD). Čo sa týka fotosyntézy, pre výpočet intenzity svetla je PPFD adekvátnejšia jednotka, ako lumen, vyjadrujúci jasnosť svetla, ktoré vníma ľudské oko. Množstvo fotosynteticky aktívneho žiarenia ktoré rastlina dostáva, má priamy dopad na jej rast.

absorbcia svetla

LED grow svetlá poskytujú optimálne svetelné podmienky pre rastliny. V procese fotosyntézy napomáhajú dosiahnutiu maximálnej absorpcie svetla pre chlorofyl A a chlorofyl B, dvoch základných chemických zložiek premeny svetelnej energie na energiu chemickú.

KONTAKTY

LEDGROW s.r.o.

Adresa: Kráľová nad Váhom

Email: info@ledgrow.sk

Telefón: +421 917 116 750

OGZkZ